INSTAGRAM

Instagram

wtorek, 4 marca 2014

zapalenie włosków mieszkowych ;(( walka

no jestem po spotkaniu z drugim dermatologiem - bo pierwszy na zapalenie włosków mieszkowych, na spore rany - przepisał mi maść, którą się stosuje na trądzik i można ja kupić bez recepty
w sumie czego moje nogi teraz są w gorszym stanie niz przed wizytą


teraz moja kuracja to kąpiele w Nadmanganianie potasu

do gorącej wanny wrzucamy kilka kryształków tak by kolor wody był lekko wrzosowy ;))
i 10-15 minut moczymy sie w niej - raz w tygodniu ;) to odkaża całe ciało
nie wiem cyz wiecie - ale kiedys gdy nie było jeszcze solariów - kobiety robiły ciemny roztwór tego fioletowego płynu - przecierały wacikiem ciało i miały piękny brązowy kolor (to tak jakby ktos bardzo blady wziął samoopalacz o najciemniejszym kolorze ;)) 
dlatego po wyjściu z wanny nasze ręce, paznokcie moga byc brazowe - wieć nie róbcie tej kąpieli przed randką

Zastosowanie


Wodny roztwór nadmanganianu potasu
Ze względu na trwałość, łatwość manipulacji i silne własności utleniające, nadmanganian potasu wykorzystywany jest powszechnie w rozmaitych dziedzinach.
Stosowany jest jako utleniacz w wielu reakcjach chemicznych, szczególnie w chemii organicznej[3].
Roztwór nadmanganianu potasu jest stosowany w analizie chemicznej do wykrywania jonów redukujących, takich jak tiocyjaniany (rodanki, SCN), bromki, azotyny. Roztwór ten jest również stosowany w analizie ilościowej, do miareczkowania – jest to manganianometria.
Mieszanina nadmanganianu potasu z glicerolem ulega samozapłonowi. Zjawisko to wykorzystywane jest do rozpalania ognia w trudnych warunkach (np. w podręcznych zestawach ratunkowych) oraz do inicjacji termitu.
Nadmanganian potasu ma silne własności bakterio- i grzybobójcze. Pastylki tego związku są m.in. stosowane do odkażania wody do mycia (np. do kąpieli noworodków); składnik aktywny w maściach do odkażania gardła oraz w preparatach do odkażania ran. Rozcieńczony roztwór używa się do płukania jamy ustnej.
Używany jest jako środek do wytwarzania tlenu w reakcji z wodą utlenioną lub w wyniku silnego ogrzania. Można go także wykorzystać do otrzymywania chloru w reakcji z kwasem solnym.

piękna wrzosowa woda ;)) jak w bajce ;)))
najlepiej że proszek nie zabarwił wanny na fiolet - tylko na brąz - ale mleczkiem wyczyściłam wannę do białości ;))) i kilka maści - cynkowa i borasol i dwie inne na receptę ;)))

no zobaczymy ;)))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz